Dkn Kalite Yönetim Danışmanlık Hakkında

DKN Kalite Yönetim Danışmanlık

DKN

Quality Management Consulting

Profesyonel Çözüm Ortağınız

SOLUTION PROVIDER PARTNER

  HAKKIMIZDA

seperator 960x8

Dkn Kalite Yönetim Danışmanlık 2004 yılında kurulmuştur.

 

Firmamızın övünç kaynaklarından biri de, tüm ekibimizin gıda, catering, sağlık ve  kalite & gözetim sektöründe uzun yıllara dayanan (planlama, operasyon, yönetim, kalite vb) çalışmış tecrübeli Gıda Mühendisleri, Diyetisyen ve Uzmanlardan oluşmasıdır.  Ekibimizin saha deneyimleri;  yapılan denetimlerde, risk analizlerinde, aksiyon planlarında, firmaya özel tasarlanan eğitimlerde en doğru ve çözüm odaklı sonuca ulaşmamızda rehber olmaktadır.

 

2011 yılı itibari ile sektördeki sistem kurma – kontrolü alanlarında eksiklik (amaca reel olarak hizmet eden danışmanlık firmalarının % 5 - 10'u geçmemesi)  fark edilmiş ve talepler üzerine faaliyet alanlarımıza "Alışveriş Merkezlerindeki tüm gıda üretim ve dağıtım alanlarının denetlenmesi ve performans raporlarının çıkarılması" , “gıda üretim, dağıtım, gıda ile temas eden malzeme üretim, gıda kimyasalları üretim noktaları sistem kurulumu, denetimi ve aksiyon planlarının oluşturulması” vb.  şeklinde gelişmiştir.

 

Özellikle Alışveriş Merkezleri denetimleri ile AVM bünyelerinde bulunan birçok yerli ve uluslararası firma ile ortak çalışma ortamı yaratılmıştır.

 

Bununla birlikte;  2013 yılı itibari ile Türkiye'nin önde gelen Catering firmaları ile de çalışılmaya başlanmıştır.

2017 itibari ile BRC 7 sistem kurulumu, süreç yönetimi, denetimleri ve değerlendirilmesi hizmetleri ile de farklı üretim alanlarında hizmetlerimizin kapsamı artmıştır.

 

2018 yılı ile birlikte;  gerek işçi sağlığı ve güvenliği bilincinin yerleşmeye başlaması gerek se firma yetkililerinin, işçi beslenmesi hususunda sistemsel yaklaşımın önemini benimsemesi sebebi ile farklı iş kollarında danışmanlıklarımız başlamıştır.  Bu bağlamda;  yemek firmaları/gıda üreticileri değil bu firmaların müşterileri tarafından “Tedarikçi Denetimleri” kapsamında hizmet ağımız genişlemiştir.

 

Halen;  Türkiye'nin en prestijli AVM’ lerinde, Catering firmalarında, Bistrolarda ve bünyesinde bulunan hizmet tedarikçilerini işin uzmanları tarafından izleyebilmek isteyen firmalarda(özellikle Türkiye nin önde gelen otomotiv firmaları, büyük üretim ağına sahip fabrikalar vb) hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

 

 

Vizyonumuz; Sektörde DOĞRU uygulamaların gerçekleştirilmesi ve haksız rekabetlerin minimuma indirilmesi adına, firmalara toplum sağlığı ve gıda güvenliğinin önemini doğru aktarmak, doğru uygulamaları gerçekleştirecek ekipler oluşturmak veya öncülük etmek, genel anlamda toplum ve sektör bilinçlenmesine en doğru işleri yaparak katkıda bulunmak.

 

Misyonumuz; Gıda sektöründe;  gerek üretim, gerek operasyon, gerek kalite kontrol, gerek yönetim, gerek se 3. göz tarafı olarak edindiğimiz tecrübelerin doğru kompozisyonu ile gıda firmaları açısından tam kapasite(gıda güvenliği, operasyon, maliyet, doğru satın alma, kalite vb) sistem kurabilme, sistemlerin izlenebilirliği, doğru değerlendirmesi, risk analizlerinin doğru belirlenip değerlendirilmesi.

 

Bu doğrultuda en doğru ekibin inşa edilmesi ve yönetimi.

 

 

“ 2020 itibari ile;  talep eden müşterilerimize, raporlama hizmetimizi online olarak daha kolay erişebilir kılmak amacı ile yazılım üzerinden raporlama sistemi tasarlanmış olup, müşterilerimize vereceğimiz firmaya özel şifreler ile online olarak raporlara erişim sağlanabilecek, geçmişe dönük dökümler ve istatistikler alınabilecek, çıktı alınabilecektir.

 

Denetimler aynı yazılım üzerinden gerçekleştirilecek olup, denetim tamamlanır tamamlanmaz, müşteri tarafından anında online olarak incelenebilecektir.

 

Müşteri talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda denetim uygulama ve raporlama yazılımı revize edilmektedir.”

 

 

Design by WEBINSA

Copyright © dknkalitedanismanlik.com